کودک بزرگسال
بزرگسال

با بالارفتن سن، جای بازی را مسئولیتها، وظایف و روزمرگی، میگیرد و فراموش میشود که آدمی نیازمندِ زمانهایی است که آگاهانه از نقش-های بزرگسالانهاش فاصله بگیرد و همچون کودکیاش بازی کند. بازی برای یک فردِ بزرگسال، میتواند همچون منبعِ آرامش و تحریک مغزی و سپری کردن وقت با خانواده و دوستان قلمداد شود.رشد جسمانی
جسم نیاز به تحرک و فعالیت منظم دارد
رشد شناختی
قوای ذهنی نیاز به استراحت از مسائل کاری دارد و یا نیاز به تقویت و تمرین برخی حیطه ها مانند حافظه و تمرکز احساس می شودبزرگسال چگونه بازی می کند؟

انجام فعالیت های ورزشی در خانه و یا در فضای باز لذت بخش است.

بازی های فکری به تمرکز و آرامش فرد کمک می کند.

بازی های چند نفره با اعضای خانواده به تقویت روابط و ایجاد شادابی کمک می کند.

فعال نگه داشتن ذهن از راه بازی های فکری و حافظه ای مهارت های شغلی فرد را نیز افزایش می دهد.
هر کودکی به روش و زمان منحصر به فرد خود به توانایی های رشد و توسعه دست پیدا می کند. موارد ذکر شده در این وب سایت تنها به عنوان یک راهنما ارایه شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال لطفا با مشاور کودک خود تماس بگیرید.
انواع اسباب بازی مناسب این گروه


بازی های جسمانی بزرگسالانان پیوند نزدیکی با ورزش کردن پیدا می کنند و گاهی تفکیک بازی و ورزش در این دوره ی سنی دشوار است. بازی های جسمانی در این سنین می تواند برای تقویت عضلات بدن، تخلیه ی هیجانات، تجربه ی فاصله گرفتن از زندگی روزمره، بالا بردن انرژی جسمانی و رفع خستگی و لذت از تحرک موثر واقع شوند. 

فعالیت های بدنی در بزرگسالی هم جنبه ی افزایش سلامتی جسمانی و هم سلامت روانی دارد. 

بازی های فکری و تمرکزی در سنین بزرگسالی می تواند به تقویت توانمندی حافظه، قدرت استدلال، تفکر انتقادی، افزایش تمرکز منجر شود و علاوه بر این ذهن درگیر یک بزرگسال  را اندکی از مشغله های زندگی روزمره جدا کرده و آن را در نقطه ای که لذت آور و هیجان انگیز است متمرکز کند. 

این بازی ها علاوه بر ایجاد لذت، می توانند تمرینی برای مغز و افزایش کارکرد های آن باشد. 

اسباب بازی های مناسب : لگو

بازی در این سن، که می تواند هم بازی های بدنی را شامل شود و هم بازی های فکری، می تواند موجب تخلیه هیجانات و انرژی های منفی شود و همچنین فرد، می تواند هیجاناتی از قبیل خشم را در یک بستر مناسب و لذت بخش در قالب رقابت تخلیه کند. 

همکاری و انجام بازی های گروهی به همراه دوستان و یا فرزندان تجربه ی لذت بخشی از طی کردن اوقات فراغت با خانواده و دوستان را ایجاد می کند. اسباب بازی مناسب گروه سنی: